Uygunluk Formu

Zirkonyum Tedavisi uygunluk formunu doldurun. Ücretsiz Check-Up ve Röntgen hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım.

WhatsApp Hattımıza Yazarak Zirkonyum Protez Hakkında Bilgi Alın!

WhatsApp numaramıza yazarak zirkoyum protez nedir, ne fayda sağlıdır, ne farkı vardır gibi aklınıza takılan tüm sorular hakkında cevap alabilirsiniz. WhatsApp hattımız üzerinden polikinliğimize gelerek muayene olmak için anında randevu alabilirsiniz.

Neden Alldent Diş Polikliniği

null

Her Zaman Yenilikçi

Metal alt yapılı olan protezleri geride bırakarak teknolojiyi ve yeni sağlık gelişmelerini takip ediyoruz.

null

Hep Güzel Gülüşler

Alldent olarak her zaman güzel gülüşler için çalışıyoruz. Zirkonyum kaplama da daha doğal ve estetik görünüm sağlayan bir uygulamadır ve gülüş estetiği için idealdir.

null

Meslek ve Müşteri Sevgisi

Gülüşünüz bizim de gülümsememiz demektir. Bu nedenle her hastamızın tedavisinde daima büyük özen ve sevgiyle çalışıyor, hastalarımızın hep gülümsemesini hedefliyoruz.

Zirkonyum Nedir

Zirkonyum, gülüş estetiğinde sıkça kullanılan, klasikleşmiş gri metal yerine kullanılan daha doğal ve estetik beyaz bir alaşımdır. Zirkonyum diş tedavisi ile kendi dişinizden ayırt edilemeyecek doğalıkta ve görünümde diş restorasyonu, diş kaplamaları ve köprü tedavilerinde kullanılır. Dayanlıklığı ve uzun ömrü sayesinde metal alaşımlı uygulamaların önüne geçmektedir.

Hasta Yorumları

Zirkonyum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zirkonyum Dişlerin Avantajı Nedir?

Zirkonyum dişler, ışık geçirebildiği için opak bir görünüm sağlar. Böylece hem ön hem arka dişlerde kullanılabilir ve esas dişler kadar gerçekçi ve doğal bir görünüm sağlar. Metal alerjisi olan bireyler için herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz ve hiçbir şekilde ağızda metal tadı vermez. Dokularla uyumlu olduğundan ötürü diş hassasiyetine, diş çekilmesine neden olmaz ve daha uzun süre dayanır.

Zirkonyum Dişler Dayanıklımıdır?

Zirkonyum dişler, metal altyapılı dişlerden daha dayanıklıdır. Zirkoyum dişlerde, herhangi bir esneme yapmayacağı için kırılma ya da parçalanma durumu söz konusu değildir. Bunun yanısıra hem dişetlerine hem de komşu dişlere uyumlu bir dokuya sahip olduğu için rahatsızlıklara sebep vermez ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Zirkonyum Dişler Normal Dişler Gibi Sararır mı?

Zirkonyum dişler, üzerinde bulunan pürüzsüz porselen kaplama sayesinde kaygan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle zirkonyum dişlerin üzerinde plak birikimi gerçekleşmez. Kahve ve çay gibi içeceklerin sık tüketimi dahi zirkonyum dişlerde lekelenmeye sebep olmaz. Estetik açıdan çok sık tercih edilmelerinin bir sebebi de sararma ve lekelenmeye karşı koyurucu bir yapıya sahip olmalıdır.

Zirkonyum Tedavisini Kimler Yapabilir?

Zirkonyum tedavisi diş eti rahatsızlığı olmayan ve estetik bir diş görünümü isteyen herkese sıkıntısız bir şekilde uygulanabilir. Metal altyapılı dişlerin aksine alerjiye sebep vermez. Tedavi için her yaş uygundur fakat 18-20 yaş arası kişilerde gelişim dönemi devam ettiğinden ötürü tavsiye edilmez. Bu yaş aralığında yapılan zirkonyum tedavileri, çene büyümesinden kaynaklı diş boşlukları oluşacağı için yenilenmek zorunda kalınır.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Nedir?

Zirkonyum kaplama ve diğer zirkonyum diş tedavilerinde fiyatlandırmalar oldukça geniş bir perdedir ve kişiye özel bir muayene yapılmadan fiyat vermek doğru ve etik olmaz. Yapılacak olan işlemin büyüklüğü, kullanılacak aletler ve tedaviyi gerçekleştirecek doktor çok mühimdir. Zirkonyum diş  metal alaşımlı tedaviye göre daha uzun süre dayanıklı olduğu ve daha estetik göründüğü için fiyat olarak biraz daha fazladır ama ömürlük dayanımı göz önüne alındığında bu fiyat aslında o kadar çok gelmeyecektir.

Zirkonyum Tedavisi Ne İçin Yapılır?

Zirkonyum tedavisinin kullanım alanı geniştir. Kırılmış ya da kesilmiş dişlerde, ağız içi metal köprü ya da kron işlemi geçirmiş kişilerde, ayrık ve çarpık dişlerin düzeltilmesinde, renk değiştirmiş dolguların restorasyonunda ve dolgunun yeterli olmayacağı durumlarda zirkonyum diş kaplama tedavisi uygulanabilir.

Zirkonyum Diş ve Zirkonyum Kaplama İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Zirkoyum kaplama ve zirkonyum diş tedavisi metal altyapılı tedavilere oranla daha uzun ömürlü ve daha estetik bir görünüm sağladığı için biraz daha pahalıdır. Bu nedenle, tedaviyi yaptıracağınız diş hekimini ve polikinliği seçerken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Kullanılacak teknolojik aletler, kullanılacak olan alaşımın kalitesi ve doktorun bu konuda uzmanlığının ve tecrübesinin olması dikkat edilmesi gereken en büyük noktalardır. Ek olarak, tedavi öncesi yapılacak genel bir muayene ile özellikle diş etlerinizde bir rahatsızlık olup olmadığı kontrol edilmeli ve var ise öncellikle diş eti probleminiz çözülmelidir.