UYGUNLUK FORMU

İmplant Tedavisi uygunluk formunu doldurun. Ücretsiz Check-Up ve Röntgen hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım.

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın!

WhatsApp hattımıza mesaj atarak implant tedavisi nasıl yapılır ve implant fiyatları nedir gibi aklınıza takılan sorular için cevap alabilir veya implant tedavisi için randevu alabilirsiniz.

İmplant ile Hayata Gülümse

Not: Görseldeki çubuğu sağa ve sola kaydırarak hastanın önceki ve sonraki halini görüntüleyebilirsiniz.

Neden Alldent Diş Polikliniği

null

Ömür Boyu Güvence

İmplant uygulamaları tıpkı kendi dişlerimiz gibi ömür boyu dayanıklıdır. Alldent’te yapılan implant tedavisinin ömür boyu garantisi vardır.

null

Sağlıklı Bir Ağız

İmplant tedavisiyle komşu dişlere zarar vermeden sağlıklı bir ağza sahip olabilirsiniz. Böylece yiyecekleri çiğnemeniz ve tıpkı kendi dişlerinizle eziyor hissini yakalamanız mümkün olur.

null

Özgüven ve Konfor

Implant diş tedavisi ağız sağlığınızı ve estetiğini %100 yeniler. Implant tedavisi ile estetik bir gülüş ve sağlıklı dişlere kavuşarak ömür boyu rahatlık ve konforu yakalayabilirsiniz.

İmplant Diş Nedir

Kaybedilen dişlerin yerine tekrar çiğneme, estetik ve konuşma gibi fonksiyonların geri kazanılması amacıyla çene kemiğine uygulanan, titanyumdan yapılmış, diş hekimleri ve mühendislerin harika tasarımlarıdır. Yani yapay diş kökleridir diyebiliriz.

Hasta Yorumları

İmplant Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Implant tedavisi nasıl yapılır?

İmplant uygulamaları iyi bir anamnez (hastanın bilgilerinin alınması), klinik muayene ve radyolojik muayene sonrası uzman diş hekimleri tarafından lokal anestezi altında muayenehane ve klinik ortamlarda yapılan ağrısız cerrahi bir işlemdir.

Implant tedavisi ne kadar sürer?

İmplant uygulaması implant başına 15dk gibi bir zamanda yapılır. Hasta implant tedavisi sonrasında sayısına göre ertesi gün veya 2 gün sonra rutin hayatına dönebilir. Osseointegrasyon için yani implantın çene kemiğine kaynaması için 2-4 ay gibi bir süre geçmelidir. Greft (kemik tozu) kullanılarak bu süreç uzayabilir.

Bir günde implant tedavisi zararlı mıdır?

Eksik olan diş bölgesinde herhangi bir enfeksiyon olmaması ve hastanın kemik durumunun yeterli olması durumlarında immediant implant tedavisi ile bir gün içerisinde implant tedavisi yapılabilir. Hastanın çene yapısı uygun ve tomografi sonuçlarında herhangi bir problem çıkmamışsa bir günde implant tedavisi uygulanmaz. Bu nedenle eğer bir gün içerisinde yapılan implant tedavisine uygunsanız bu tedavinin sizin için zararı yoktur.

Diş sıkması olanlar implant tedavisi yaptırabilir mi?

Evet yaptırabilir. Fakat bu durumda implant üstü protezleri ona göre planlamak gerekir. İmplantlara daha az kuvvet gelecek şekilde protezler yapılmalıdır. Sonrasında yine gece plağı kullanılmalıdır.

Kalp hastaları implant tedavisi yaptırabilir mi?

Evet yaptırabilir. Ancak kardiyoloğuyla konsültasyon yapılıp onayı alındıktan sonra yapılması daha uygun olacaktır.         

İmplant tedavisi sonrası nelere dikkat edilmesi gerekir?

En önemlisi ağız hijyeni ve bakımıdır. Özellikle implant tedavisi uygulanan temiz tutulması çok önemlidir. Bunun için doğru diş fırçalama, diş ipi kullanımı, doğru arayüz fırçaları kullanmak, ağız gargarası ve ağız duşu kullanmak önemlidir.

Sigara içiyorum, implant yaptırabilir miyim?

Sigara içmeniz implant tedavisi olmanıza engel değildir fakat sigara içen kişilerde implant dişin düşme riskinin 2 -3 kat arttığı bilimsel çalışmalarda gözlemlenmiştir. Bu nedenle implant tedavisi olacak kişilerin aşırı sigara kullanmaması önerilir.

Implant tedavisi sonrası ağrım olur mu? Implant sonrası yüzüm şişer mi?

Implant tedavisi sonrasında yanağınızda hafif şişlik ve renk değişimi olması beklenen ve normal bir durumdur. Implant tedavisi sonrasında 24 saat içerisinde yapacağınız buz kompresi ya da soğuk tampon uygulaması ile bu şişlik ve kızarıklık büyük ölçüde yok olacaktır. Implant tedavisi sonrası şiddetli ağrı görülmez. Doktorunuzun implant tedavisi öncesinde ve sonrasında vereceği ilaçlar kullanıldığında saydığımız durumlar çok az meydana gelir veya hiç meydana gelmez.

Zirkonyum Diş ve Zirkonyum Kaplama İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Implant diş ve implant tedavisinde dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta vardır. Implant diş markası sertifikalı ve bilinen bir marka olmalıdır. Çünkü biyolojik bir süreç olarak yıllar içerisinde kemiğin yapısı da değişecektir. Kemiğin yapısı değiştiğinde implantın hala ağızda duruyor olması önemlidir. O yüzden hasta takipleri yapılmış, bilimsel verilere göre başarısı kanıtlanmış implantlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda implant tedavisini yapacak olan doktorun daha önce bu tedaviyi yapmış olması, işinde tecrübeli olması ve güvenilir olması gerekmektedir. Dünyanın en kaliteli implant dişini seçmiş olsanız bile doktorunuzun tecrübesi ve işindeki uzmanlığı kötü olduğu sürece implant tedavisi başarısız sonuçlanır. Bu nedenle Alldent gibi yıllar boyu tecrübeli ve alanında uzman kişilerle çalışmanız önemlidir.

Implant diş fiyatları ve Implant tedavisi fiyatları nelerdir?

Implant tedavisi cerrahi bir operasyon olarak da nitelendirildiği ve ömür boyu garantili olduğu için diğer dental tedavilerine oranla pahalı gözükebilir. Fakat tedavi sonrası elde edeceğiniz sonuç ve kazanacağınız ağız sağlığı sizinle birlikte bir ömür boyu kalıcı olacaktır. Bunu göz önüne aldığınızda verilen fiyatlar küçük kalacaktır. İmplant tedavisi hastanın ağız yağısı, kemik durumu ve kullanılan implant dişin kalitesine göre fiyatlar değişmektedir.

Diş olmayan ağızlarda kaç adet implant uygundur?

Alt çene kemiği compact (sert), üst çene kemiği alt çeneye göre daha spongios (yumuşak) olduğu için sabit protez düşünülüyorsa alt çenede 6, üst çenede 8 implant yapılırsa uzun dönemde başarı sağlanacaktır.

İmplant tedavisi kimlere yapılmaz?

İmplant kemiğe uygulandığı için hastanın kemik yaşının tamamlanmış olması gerekir. 18 yaşından küçüklere, kontrolsüz diyabet hastalarına, kemoterapi gören hastalara, radyolojik muayenede ölçümlerin uygun olmadığı kişilere, aşırı sigara kullanan ve ağız hijyeni yeterki olmayan kişilere implant tedavisi uygulanmaz.