Uygunluk Formu

Diş Beyazlatma Tedavisi uygunluk formunu doldurun. Ücretsiz Check-Up ve Röntgen hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım.

WhatsApp Hattımızdan Diş Beyazlatma Hakkında Bilgi Alın!

WhatsApp numaramıza yazarak diş beyazlatma tedavisi nedir, diş beyazlatma nasıl yapılır ve diş beyazlatma fiyatları nedir gibi aklınıza gelebilecek tüm sorular için bizden cevap alabilirsiniz. Bize yazarak  polikinliğimize gelip bilgi almak ve diş beyazlatma tedavisi yaptırmak için anında randevu da alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma ile Hayata Gülümse

Neden Alldent Diş Polikliniği

null

Hemen Sonuç

Diş beyazlatma tedavisi uzman hekimlerimiz tarafından uygulandıktan sonra işlem bittiği gibi sonuçları görebilirsiniz. Anında ve kaliteli sonucun farkını yaşayabilirsiniz.

null

Güzel Bir Gülümseme

Diş beyazlatma tedavisinin en yaygın sebebi diş lekelerinin yarattığı kötü bir görünümdür. Daha sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak için diş beyazlatma yöntemini tercih edebilirsiniz.

null

Uzman Eller

Çok sık uygulanan diş beyazlatma tedavisi kolay gibi gözükse de yanlış uygulamalar ile ciddi sıkıntılara sebep olabilir. Alanında uzman hekimlerimiz tarafından uygulanacak tedaviyle dişleriniz güvence altında!

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma olarak bilinen Bleaching işlemi; diş üzerinde zaman içerisinde ortaya çıkan ve fırçalama gibi yöntemlerle düzelmeyen lekelerin giderilmesidir. Yaşlanma, boyar madde içeren gıdaların tüketimi, antibiyotik kullanımı gibi birçok farklı sebeplerden kaynaklanan diş lekeleri diş beyazlatma işlemi ile kolaylıkla, ağrısız ve acısız bir şekilde yok edilebilir.

Hasta Yorumları

Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dişlerde Renklenme Neden Olur?

Dişlerde genelde sarı tonlarda görülen renklenmelerin birden fazla sebebi vardır. Yaşlanma, fazla miktarda sigara, çay, kahve ve asitli yiyecek/içeceklerin tüketilmesi ya da gelişim döneminde çok miktarda antibiyotik kullanımı gibi sebepler dişlerde leke oluşturabilir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Polikliniğimizde uzman diş hekimi tarafından uygulanan bleaching yöntemiyle bir iki saat gibi kısa bir sürede sonuç alınan bir işlem yapılır. Diş beyazlatma tedavisinde, hekim tarafından dişlere beyazlatma jeli uygulanır. Bu jel Ultra Viyole (UV) ışınları veya lazer yardımı ile aktif hale getirilir ve bir iki saatlik bekleme süresinden sonrasında gözle görülür sonuç elde edilir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma tedavisinin süresi kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Daha az maliyetli olduğu için tercih edilen home bleaching yönteminden ziyade poliklinlikte yapılan diş beyazlatma ile daha kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?

En sık sorulan sorulardan biri olan diş beyazlatma zararlı mıdır sorusu aslında hastaların yanlış bilgilendirilmesinden kaynaklanmaktadır. Diş beyazlatma işleminin bugüne kadar herhangi bir zararı ya da dolaylı yoldan yan etkisi görülmemiştir. İşlemin yapılmasını engelleyen durumlar söz konusu olmadığı sürece diş beyazlatma zararsızdır.

Diş Beyazlatma Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Diş beyazlatma tedavisi, hassasiyet riski oluşturma ihtimali olduğu için, 16 yaşından küçüklere önerilmez. Yetişkinlerin diş beyazlatma işlemi yaptırması için öncesinde diş iltihabı, çürük, kırık vb. diş ve ağız sağlığı problemi yaşamadığına dair genel bir muayene olması ve muayene sonucunun olumlu olması gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Ağrı Yapar mı?

Diş beyazlatma işlemi cerrahi bir işlem olmamakla beraber kısa süreli sonuç almak adına lazerle uygulanan bir işlemdir. İşlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmesi söz konusu değildir.

Diş Beyazlatma Sonrası Sorun Yaşanır mı?

Diş beyazlatma işlemi sonrasında gündelik hayatınıza olduğu gibi devam edebilirsiniz. Beyazlatma işlemi sonrasında yaşayabileceğiniz tek yan etki hassasiyet olacaktır. Sıcak ve soğuk içecek ve yiyeceklere karşı hassasiyet ya da diş etlerinde kızarma yaşanması olasıdır.

Diş Beyazlatma Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Diş beyazlatma sonrası temizlik ve bakıma aynı şekilde devam etmeliyiz. Beyazlatma işlemi sonrasındaki 1 hafta süre boyunca dişlerde renklendirmeye sebep olacak yiyecek ve içecekleri tüketmekten kaçınmalıyız. Bunlar; çay, kahve, alkol, çikolata, kırmızı meyveler ve suları, asitli yiyecek ve içeceklerdir.