Estetik Diş Hekimliği Randevu Formu

Estetik Diş Hekimliği için randevu formunu doldurun. Tedavi hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım.

Estetik Diş Hekimliği Tedavisi

Estetik Diş Hekimliği Rehberi ile Hayata Kocaman Gülümseyin!

Hepimizin vücudumuzda değiştirmek istediği şeyler vardır ve birçok insan da gülümsemelerini değiştirmek istiyor.

Dişleriniz bozuk, sarı, şekilsiz veya tamamen eksikse, kendinize olan güveninizi geri kazanmanıza yardımcı olabilecek çeşitli kozmetik diş hekimliği tedavileri vardır.

Dişlerinizi beyazlatmak, çatlamış bir dişi onarmak ya da eksik bir dişi değiştirmek için farklı bütçelere uygun seçenekler var.

Bu tedavi rehberinde, farklı kozmetik diş prosedürleri hakkında yazdıklarımızı okuyabilirsiniz.

Alldent’te amacımız, sevdiğiniz bir gülümsemeye nasıl kavuşacağınız konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmaktır.

Bu rehberde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere en çok merak edilen soruların yanıtlarını vereceğiz:


1- Estetik Diş Hekimliği Nedir?
2- Kozmetik Tedavi Çeşitleri
2.a. Diş Beyazlatma
2.b. Diş Telleri
2.c. Kaplamalar
2.d. Diş Şekillendirme
2.e. Diş Eti Yeniden Şekillendirme
2.f. Diş Implantları
3- Tecrübeli Bir Diş Hekimi Bulmak
4- Gülümsemenizi Korumak
5- Sonuç

1- Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Kozmetik – veya estetik – diş hekimliği, dişlerin veya gülümsemenin görünümünü iyileştiren herhangi bir diş prosedürünü ifade eder. Bu tür çalışmalara bazen ‘Gülümseme Şekillendirme’ veya ‘Hollywood Gülüşü’ de denir.

Bu tedavi, diş rengi, dişlerin konumu, dişlerin şekli ve boyutu, çene hizalaması, diş eti başlangıcı ve gülümsemenin genel görünümünde değişiklikleri içerebilir.

Ana odak noktası estetik olmasına rağmen, birçok kozmetik prosedür dişlerin işlevselliğini ve genel ağız sağlığını iyileştirmeye de hizmet eder ve bu bağlamda restoratif diş hekimliği ile bazı benzerlikleri vardır.

Ancak bazı geri dönüşü olmayan işlemler diş minesinde kalıcı hasara neden olur. Bu nedenle, seçtiğiniz prosedürü diş hekiminizle konuşmanız ve tam olarak ne içerdiğini anlamanız önemlidir.

Estetik diş hekimliği dünyada giderek daha popüler hale geliyor. Her geçen sene bu tedavi ye ayrılan bütçe milyarları buluyor.

2- Kozmetik Tedavi Çeşitleri

2. a – Diş Beyazlatma


Göz kamaştırıcı beyaz gülümsemelerin sadece ünlüler için olduğunu düşünebilirsiniz, ancak diş beyazlatma aslında dünyadaki en popüler estetik diş hekimliği prosedürüdür. İnsanların %48’i dişlerinden memnun olmadığını söylüyor ve bunların neredeyse üçte ikisi memnuniyetsizliklerinin ana nedeni olarak diş rengini gösteriyor. Bu tedavi çeşidi özellikle gençler arasında popülerdir; 18-34’lerin neredeyse yarısının dişleri bir noktada beyazlatıldı ve üçte biri bunu haftada en az bir kez yaptırıyor. Daha beyaz dişlere sahip olmak söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz vardır. Bir diş kliniğinde yüksek teknoloji lazer beyazlatma tedavisini ya da evde diş beyazlatma setini tercih edebilirsiniz. Elbette, farklı tedavi türleri farklı sonuçlar verir, ancak bunların hepsi dişlerinize bir çeşit ağartıcı uygulamayı içerir. Diş beyazlatmayla ilgili tam kılavuzumuzda tüm seçenekleri ve bunların ne kadar etkili olduğunu okuyabilirsiniz.

2. b – Diş Telleri

Daha düzgün dişlere sahip olmak istiyorsanız, büyük olasılıkla bir çeşit diş teline ihtiyacınız olacaktır. Bu cihazlar, belirli dişleri istenen pozisyona getirmek için baskı uygular. Çocuklar ve gençler genellikle metal diş telleri ile tedavi edilir, ancak özel tedavi görürseniz başka birçok diş teli türü de mevcuttur.

Diş teli takacak kadar belirgin olmasını istemeyen hastalar şunları düşünebilir:

“Görünmez” diş telleri: Bu şeffaf plastik hizalayıcılar, dişlerin üzerine bir ağız koruyucusu gibi oturur ve yalnızca çok yakından fark edilir.

Lingual diş telleri: Tasarım olarak geleneksel metal diş tellerine benzer şekilde, bunlar ağız içine gizlenerek dişlerin arkasına yapıştırılır.

Şeffaf veya diş renginde seramik diş telleri: Bunlar metal diş telleri ile aynı şekilde çalışır ancak doğal diş rengiyle uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Diş telleri ile tedavi, gereken hareket derecesine bağlı olarak altı aydan iki yıla kadar veya daha fazla sürebilir.

Birçok yetişkin, dişlerinin görünümünden memnun olmadıkları için hayatlarının ilerleyen dönemlerinde diş teli alırlar.

Bununla birlikte, daha düz dişleri düzgün bir şekilde temizlemek aslında daha kolaydır, bu nedenle diş teli takmak ağız hijyeninizi de iyileştirebilir.

2.c – Kaplamalar

Porselen kaplamalar, diş hekiminin doğrudan mevcut dişlerin üzerine uyguladığı ince, diş renginde kaplamalardır. Dişlerin boyutunu ve şeklini değiştirmek, yüzey kusurlarını kapatmak, dişler arasındaki boşlukları kapatmak ve diş rengini değiştirmek için kullanılabilirler.

Bu kaplamalar doğal dişlerinize en yakın görünenlerdir. Tek bir sorunlu diş veya tüm ön diş setiniz için kaplama yaptırabilirsiniz ve her biri sizin için ayrı ayrı yapılır.

Eksiksiz bir kaplama seti, eksiksiz bir gülümseme makyajı elde etmenin en hızlı ve en ucuz yollarından biridir. Bununla birlikte, çoğu kaplama türünü uygulamak için her dişten az miktarda mine çıkarılması gerekir ve bu, işlemi geri döndürülemez hale getirir.

Orijinal kaplamalar başarısız olduğunda (genellikle 10-20 yıl sonra), bunları değiştirmeniz veya dişleri kaplamanız gerekir.

Porselen kaplamalara bir alternatif kompozit kaplamalardır. Yumuşak kompozit malzeme diş üzerine yerleştirilir ve daha sonra “bağlama” olarak bilinen bir işlemle sertleştirilir. Kompozit, porselen kadar uzun ömürlü değildir ve porselen kadar doğal görünmeyebilir, ancak daha uygun maliyetlidir.

Kaplamalar tamamen kozmetik bir tedavidir. Bir diş travma veya çürüme nedeniyle ciddi şekilde hasar görmüşse, diş yapısından geriye kalanları korumak için diş kronu takılabilir.

2. d – Diş Şekillendirme

Dişlerinizin boyutunda, şeklinde ve yüksekliğinde ince ayarlara ihtiyacınız varsa, kozmetik şekillendirme gülümsemenizi iyileştirmenin uygun maliyetli bir yolu olabilir.

Prosedür gereksinimlerinize bağlı olarak değişecektir. Diş hekimleri küçük talaşları ve pürüzlü kenarları parlatabilir ve sivri dişleri size en az rahatsızlık vererek yeniden şekillendirebilir. Ayrıca komşularından daha uzun dişleri de törpüleyebilirler.

Kompozit yapıştırma, küçük veya kısa dişler oluşturmak, yontulmuş dişleri onarmak ve hatta dişler arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılabilir. Uzman bir diş teknisyeni tarafından yapıldığında sonuçlar tamamen doğal görünür.

Süreç her birey için benzersiz olduğundan, bir fiyat teklifi almak için bir danışma almanız gerekir. Kullanılan teknikler nispeten basittir ve pahalı bir laboratuvar çalışması gerektirmez, bu nedenle bu, gülümsemenizi gençleştirmenin uygun maliyetli bir yolu olabilir.

2. e – Diş Eti Şekillendirme

Çoğu insan muhtemelen diş etlerinin şeklini fazla düşünmez. Ancak, kendinizin nasıl göründüğünün bilincindeyseniz, durumu düzeltmenin yolları vardır.

Diş etleriniz düzensizse veya dişlerinizi çok fazla kaplayarak size ‘sakızlı’ bir gülümseme veriyorsa, diş hekiminiz diş eti dokusunu lazer veya neşter kullanarak kesebilir. Bu basit prosedür, gülümsemenizin görünümünde büyük bir fark yaratabilir.

Öte yandan, diş eti çekilmesinden muzdarip olabilirsiniz. Bu, diş eti hastalığı gibi tıbbi bir durum veya bazı ilaçların yan etkisi nedeniyle olabilir.

Diş etleriniz çok fazla çekilirse dişleriniz gevşeyebilir ve hatta düşebilir ve periodontal enfeksiyon riskiniz artar. Bu durumda bir diş hekimi veya periodontist, diş etlerinizi sağlıklı bir duruma getirmek için diş eti dokusunu aşılayabilir.

Diş eti şekillendirme ve greftleme genellikle lokal anestezi altında yapılır.

2. f – Diş Implantları

Bir veya daha fazla dişiniz eksikse, muhtemelen onları değiştirmeye heveslisinizdir – özellikle de çok belirgin bir pozisyonda boşluklarınız varsa.

Diş implantları güçlü, dayanıklıdır ve doğal dişlere benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. İmplant çene kemiğinize yerleştirilir ve ardından bir dayanak ile bir diş tacı takılır. Onlara iyi bakarsanız 10-15 yıl veya daha fazla sürebilirler.

Arka arkaya değiştirilmesi gereken birkaç dişiniz varsa, implant destekli bir köprü bir seçenek olabilir. Her iki uçtaki bir implant, üç veya dört ayrı implanttan daha ucuza çalışan üç veya dört dişten oluşan bir köprüyü destekleyebilir.

Tam bir diş ağzını değiştirmek için geçmeli protezler veya All-on-4 gibi implant destekli protezler en uygun fiyatlı seçenektir.

Dişlerinizi bu şekilde değiştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız dental implant maliyetleri hakkındaki kılavuzumuzu okuyun.

İmplantların nasıl çalıştığı, ne kadara mal oldukları ve prosedürden neler bekleyebileceğiniz hakkında çok daha fazla bilgi bulacaksınız.

3- Tecrübeli Bir Diş Hekimi Bulmak

Dilediğiniz diş hekimini seçebilirsiniz (istediğiniz işlemi yapabilecek niteliklere sahip olmaları şartıyla).

Yukarıda bahsettiğimiz hizmetlerin birçoğunu sunan binlerce diş hekimi olduğu için hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmek zor olabilir.

Tedavinizi gerçekleştirmek için bir estetik diş hekimi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler şunlardır:

Fiyat:

Estetik diş tedavinizin maliyeti elbette dikkate alınması gereken büyük bir faktördür. Aşağıdakiler dahil, istediğiniz tedavinin fiyatını belirleyebilecek birçok şey vardır:

Tedaviniz için kullanılan ekipman ve malzemelerin standardı

Ne kadar süreceği (özellikle dişçi koltuğunda geçirilen süre)

Diş hekiminizin deneyimi, nitelikleri ve itibarı

Kliniğin yeri

Deneyim ve İtibar:

Yüzünüzün görünüşünü değiştirecek birine güveniyorsanız, bu alanda biraz deneyimi olduğundan emin olmak istersiniz. Online yorumları ve kulaktan kulağa, genellikle yeterliliklerinin iyi göstergeleridir.

İlk konsültasyonunuzda, diş hekiminizden, düşündüğünüz aynı işi yapmış geçmiş hastaların ‘öncesi ve sonrası’ fotoğraflarını isteyin. Benzer sonuçlar almaktan mutlu olur musunuz? Yoksa sana sahte mi görünüyorlar?

Herkesin farklı kişisel tercihleri ​​vardır, bu nedenle beklentilerinizi tartışmak önemlidir. Neyse ki, birçok klinik kozmetik tedavileri planlamak için gelişmiş bilgisayar teknolojisini kullanır, böylece daha başlamadan nihai sonuçlar hakkında iyi bir fikre sahip olursunuz.

4- Gülümsemenizi Korumak

Elbette estetik diş hekimliği işlemlerinden tasarruf etmenin en iyi yolu dişlerinize iyi bakmaktır. Hepimizin bir Hollywood gülümsemesiyle doğmadığı doğru, bu yüzden bazı kozmetik prosedürler yaptırmak istiyorsanız bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur.

Ancak fırçalama ve diş ipi kullanma gibi uygun ağız hijyeni uygulayarak her zaman sağlıklı bir ağza, diş etlerine ve dişlere sahip olduğunuzdan emin olun. Kontrol için yılda en az bir kez diş hekimini ziyaret etmek de önemlidir.

Tüm bunlar, gelecekte kozmetik işlere daha az ihtiyaç duymanızı sağlayacak.

9- Sonuç

Dişlerinizin görünümünü iyileştirmek için uygulayabileceğiniz birçok estetik diş tedavisi bulunuyor.

Bu kozmetik prosedürlerin çoğu sigortanız kapsamında olmasa da, yine de uygun fiyatlı seçenekler var.

İlk adımınız, seçeneklerinizi tartışmak ve fiyatlar hakkında bir fikir edinmek için bir veya daha fazla diş hekimi ile bir konsültasyon rezervasyonu yapmaktır.

Umarız, size, mutlu olacağınız bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlayacak bir çözüm bulursunuz!

Estetik Diş Hekimliği'nde Neden Alldent'i Tercih Etmelisiniz?

null

Gülüşünüz Kişiliğinizdir

Bir insanın hayatını değiştiren en önemli şey ilk izlenimidir. Gülüşünüz de ilk izlenimizi yaratan en önemli şeydir. Alldent estetik diş hekimliği ile kendinizi baştan yaratma şansı yakalayın!

null

İşimiz Sanat

Estetik diş hekimliği aslında hekimlik ile sanatın karışımıdır. Bizler gülüşünüzü baştan tasarlarken hem meslek aşkımızı hem de sanatımızı ortaya koyuyor ve her defasında en güzel eserler için çalışıyoruz.

null

Uzmanlık Güvencesi

Estetik diş hekimliği başlı başına bir branştır ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında yanlış sonuçlanır. Tamamen estetik diş hekimliği branşında uzmanlaşmış hekimlerimizin usta ellerine gülüşünüzü rahatlıkla teslim edebilirsiniz.