Uygunluk Formu

Pedodonti Tedavisi uygunluk formunu doldurun. Ücretsiz Check-Up ve Röntgen hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım.

WhatsApp Hattımıza Yazarak Çocuk Diş Hekimlerimizden Bilgi Alın!

WhatsApp numaramıza yazarak pedodontistlerimizden çocuklar için tedavi kapsamları nelerdir,  çocuk diş sağlığı nasıl korunur gibi bir çok soru hakkında cevap alabilir ve polikinliğimize gelerek diş fırçalama eğitimi almak ya muayene olmak için anında randevu da alabilirsiniz.

Neden Alldent Diş Polikliniği

null

Çocuklar Geleceğimiz

Çocuklarımız bizim için geleceğin ve şimdinin en önemli parçası. Onların ağız ve diş sağlığı bizim için en mühim konu ve bu konuda hep yanınızdayız.

null

Sadece Çocuklar İçin

Polikinliğimizde çocukların ağız ve diş sağlığı üzerine eğitim almış, tecrübeli pedodontislerimizle hizmet veriyor ve her zaman çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı kalması için çalışıyoruz.

null

Güldürmek Bizim İşimiz

Çocuklarımızın bazen korkulu rüyası haline gelen diş randevularını onlar için eğlenceli bir hale getiriyor ve muayene öncesi ve sonrasında onları mutlu etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Pedodonti Nedir

Pedodonti halk arasında çocuk diş hekimliği olarka da bilinen 0 – 14 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda uzmanlaşmış hekimler çıkaran bir branştır. Alldent olarak pedodontist çocuk diş hekimlerimizle beraber ağaç yaşken eğilir felsefesiyle çalışıyor ve geleceğimize güzel gülüşlü mutlu çocuklar katmak için önleyici diş tedavileri ve eğitimler uyguluyoruz.

Hasta Yorumları

Pedodonti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çocuk Diş Hekimleri Diğer Diş Hekimlerinden Farklı Mıdır?

Çocuk diş hekimleri pedodonti branşında eğitim almış ve uzmanlaşmış hekimlerdir. 0 – 14 yaş arasında çocukların tüm ağız ve diş sağlığı konularında hem önleyici tedaviler uygulayan, hem de diş gelişimi, diş fırçalama, ağız bakımı gibi noktalarda çocuklara yönelik eğitimler ve tavsiyeler verebilen diş hekimleridir.

Çocuğumun İlk Diş Doktoru Randevusu Ne Zaman Olmalı?

Çocuğunuzun ilk dişi çıktıktan sonra hemen sonra ilk diş hekimi randevunuzu alabilirsiniz. Genellikle 6 ila 12 ay arasına denk gelen bu sürede ilk dişin çıkmış olması ile beraber yapılacak olan ilk muayenede ileride yaşanabilecek bir çok problemin önüne geçebilir ve çocuğunuzun ağız ve diş sağlığına yönelik yapılması gereken her şeyi bir hekimden dinleyebilirsiniz.

Biberon Çürüğü Nedir? Nasıl Engellenir

Biberon çürüğü annenin gece boyu emzirmesi veya bebeklerin biberon ile gece boyu beslenmesi sonucu oluşabilecek çürüklerdir. Biberon çürüklerini engellemek için bebeği uzun uykudan çok daha önce emzirmeli ya da biberonla beslemeli ve uykudan hemen önce ya da uyku esnasında biberon verilmemelidir. Biberonla beslendikten sonra su içirilmesi ya da bebeğin ağzının ıslak bir bezle silinmesi iyi olacaktır.

Bebeklerde İlk Diş Ne Zaman Çıkar

Bebeklerde ilk olarak süt dişi olarak tabir edilen dişler çıkmaya başlar. Bu dişlerden keser dişler 6 ila 12 ay arasında, köpek dişleri 18 ila 24 ay arasında, azı dişler ise 12 ila 30 ay arasında çıkar. 30. Ayda bebeklerin süt dişleri tamamlanmış olur. Bu nedenle ilk 6 ile 30 ay arası gidilecek diş hekimi kontrolleri bebeklerin sağlıklı ağız ve diş yapısına sahip olması için çok mühimdir.

Çocuğum Dişçiye Gitmekten Korkuyor. Ne Yapmalıyım?

Çocuklar genel olarak doktora gitmeyi sevmezler, özellikle de diş hekimlerinden çekinirler. Pedodontislerimiz ile bu anlayışı yıkmak ve çocuklarımızla güzel zaman geçirmek için oyunlar oynar, şarkılar söyleriz. Bu nedenle randevuya gelmeden önce korkma hiç acımayacak ya da gitmezek dişini çekmek zorunda kalırız gibi sözler söylemeniz onlara aslında korkulacak bir şey olduğu düşüncesini verir. Bunun yerine bizimle konuşarak randevuda neler yapacağımızı öğrenebilir ve çocuğunuzla paylaşabilirsiniz.

Çocuklar Diş Fırçalamaya Ne Zaman Başlamalı?

Çocuklarımızın ilk dişi çıktığı andan itibaren ağız ve diş bakımı yapılmaya başlanmalıdır. Bebekler için özel olarak geliştirilmiş ve pedodontistlerimizden de öğrenebileceğiniz yumuşak aletlerle bebeklerimizin hem diş kaşınması hem de diş temizliğini yapabilirsiniz ya da diş etlerini silmek için yumuşak ve ıslak bir bez kullanabilirsiniz. Süt dişleri belirgileştikten sonra, diş hekiminizin tavsiye edeceği süreye kadar florürsüz diş amcunu ve çocuk diş fırçaları ile diş fırçalamaya başlabilirsiniz.

Çocuğumun Dişlerinde Çürük Olması Önlenebilir mi?

Özellikle süt dişlerde çürüğe yatkınlık varsa bu pedodontist tarafından yapılacak muayenede öngörülebilir ve önlenebilir. Fissür örtücü uygulama ile çocukların dişlerini korumak için çürüğe yatkın bölgeler koruyucu bir madde ile kaplanır. Bu fissür örtücü uygulama diş aşısı olarak da bilinir. Birkaç dakika süren, acı ve ağrı hissettirmeyen bu uygulama ile çürüklerin önüne geçilebilir.

Flur Uygulaması Gerekli Midir?

Çocukların çürüğe yatkın diş bölgeleri tespiti yapılmış ise fluor uygulaması ileride oluşabilecek birçok kötü problemden kaçınmak adına çok önemlidir. Diş minesini güçlendirici bir jel sürülerek sadece beş dakika sürecek acısız bir işlemle ileride oluşabilecek çürüklerden, dolgulardan kaçınılmış olunur. Çürüğe karşı koruyucu ve diş yapısını güçlendirici bir uygulama olduğu için pedodontistler tarafından önerilir.