Uygunluk Formu

Diş Estetiği Tedavisi uygunluk formunu doldurun. Ücretsiz Check-Up ve Röntgen hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım.

WhatsApp Hattımızdan Diş Estetiği Hakkında Bilgi Alın!

WhatsApp numaramıza yazarak estetik diş hekimliği tedavi kapsamları nelerdir, diş estetiği tedavisi nasıl olur gibi aklınıza gelebilecek tüm sorular için hekimlerimizden cevap alabilirsiniz. Bize yazarak  polikinliğimize gelip bilgi almak ve diş estetiği yaptırmak için anında randevu da alabilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği ile Hayata Gülümse

Not: Görseldeki çubuğu sağa ve sola kaydırarak hastanın önceki ve sonraki halini görüntüleyebilirsiniz.

Neden Alldent Diş Polikliniği

null

Gülüşünüz Kişiliğinizdir

Bir insanın hayatını değiştiren en önemli şey ilk izlenimidir. Gülüşünüz de ilk izlenimizi yaratan en önemli şeydir. Alldent estetik diş hekimliği ile kendinizi baştan yaratma şansı yakalayın!

null

İşimiz Sanat

Estetik diş hekimliği aslında hekimlik ile sanatın karışımıdır. Bizler gülüşünüzü baştan tasarlarken hem meslek aşkımızı hem de sanatımızı ortaya koyuyor ve her defasında en güzel eserler için çalışıyoruz.

null

Uzmanlık Güvencesi

Estetik diş hekimliği başlı başına bir branştır ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında yanlış sonuçlanır. Tamamen estetik diş hekimliği branşında uzmanlaşmış hekimlerimizin usta ellerine gülüşünüzü rahatlıkla teslim edebilirsiniz.

Diş Estetiği Nedir?

Estetik diş hekimliği, diş estetiği olarak da bilinen, ağız ve diş yapısının estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ve güzelleştirilmesini ele alan bir branştır. Diş estetiği kişinin hem sosyal yaşantısı hem de sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Diş estetiğini ana yöntemi gülüş tasarımıdır. Kişinin gülüşünü yeniden tasarlayarak ağız ve diş yapısını estetik olarak düzenlemektir.

Hasta Yorumları

Diş Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği, diş estetiği hekimleri tarafından uygulanan tamamen ağız ve diş sağlığınız ön planda tutularak planlanan bir tasarım sürecidir. Dudak seviyesi, diş boyları, diş eti görünümü, dudak-diş uyumu ve gülüş hattı gibi tüm noktaları A’dan Z’ye ele alarak yeni bir gülüş tasarlanır. Tam anlamıyla uyumlu ve güzel bir gülüş için bu analizlerden sonra estetik işlemler yapılır.

Diş Estetiğini Estetisyenler mi Yapar?

Gülüşümüz günlük hayatımızı etkileyen en önemli faktörlerden biri. Dişlerdeki renk bozuklukları, lekelenmeler, pembe diş eti görünümü ve şekil bozuklukları gülüşümüzü etkilediği kadar sosyal ve psikolojik yaşantımızı da etkiler. Bu problemleri ortadan kaldırmak ve daha güzel bir gülüş ortaya çıkarmak adına diş estetiği yapılır.

Diş Estetiği Neden Yapılır

Diş estetiği, genel estetik uygulamalarda da olduğu gibi iki farklı branşın bir araya geldiği uzmanlık dalıdır. Diş estetiğini uygulayacak olan uzman kişi diş estetisyeni ünvanına sahip diş hekimleridir. Diş estetiği uygulayacak kişinin branşında uzman olması ağız ve diş sağlığı açısından büyük önem taşır.

Estetik Diş Hekimliği Ne Fayda Sağlar?

Estetik diş hekimliği size, sürekli gülümseme isteği yaratacak bir gülüşe sahip olmanız konusunda yardımcı olur. Gülüşünüzde rahatsız olduğunuz bir nokta varsa, gülerek fotoğraf çekilmekten hoşlanmıyorsanız, dişlerinizde düzensizlikteler ya da çarpıklıklar varsa, daha beyaz dişler için uğraşıyorsanız ya da damağınızın geniş olduğunu fark ettiyseniz diş estetistiyenleri size yardımcı olacaktır.

Estetik Diş Hekimliği Neler Yapar?

Estetik diş hekimliği gülüş tasarımı ile daha güzel gülümsemeler ortaya çıkarır. Bunun için kişinin gülümseyişini bozan farklı problemler ve bu problemlere farklı çözümler söz konusudur. Genel hatlarıyla estetik diş hekimliği tedavileri arasında vener, porselen, lamine porselenler, yaprak, tam seramik, kaplamalar, zirkoryum diş, diş beyazlatma, estetik dolgular, diş restorasyonları, kırmızı diş estetiği bulunur.

Diş Estetiği Zararlımıdır?

Diş estetiği, uzman diş estetisyenler tarafından teknolojik olarak yenilenmiş ve steril bir poliklinikte, kişiye uygun bir tedavi yöntemiyle yapıldığı sürece zararlı değildir. Aksine diş estetiği ile kişinin hem fizyolojik hem de psikolojik kazanımları olur. Estetik diş hekimliği noktasında gerçekleştirilecek tüm işlemlerin uzman diş hekimleri tarafından yapılması önemlidir.

Diş Estetiği Kalıcımıdır

Düzgün bakım ve doğru kullanım ile diş estetiği dahilinde yaptırdığınız işlemlerin ömrü uzundur. Diş  beyazlatma, dolgu gibi işlemlerde ömür boyu sürecek bir estetik kimse tarafından güvence altına alınamaz. Özellikle genç yaştaki kişilerin bu tarzdaki diş estetiği müdahalelerini belli bir zamandan sonra tekrarlamaları olasıdır. Tekrarlanmadığı takdirde size ya da dişlerinize zarar vermez.

Estetisyen Diş Hekimliği Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Estetisyen diş hekimliği çerçevesinde gerçekleştirilecek tüm işlemler yeni ve güzel bir gülüş kazanmak içindir. Bu nedenle, diş estetiği yaptıracağınız hekimin uzmanlığının olması, bu konuda tecrübesi ve kanıtları olması oldukça mühimdir. Bunun yanı sıra güzellik göreceli bir kavramdır ve herkesin güzellik anlayışı denk değildir. Doğru diş estetisyenini bulduktan sonra nasıl bir gülüş istediğinizi mutlaka tam anlamıyla anlatın ve onun sizi anladığına emin olun.